Kim jest konsultant ślubny ?

Konsultant ślubny jest osobą, która specjalizuje się w organizacji ceremonii ślubnych oraz wesel. Osobą, która sprawnie potrafi zarządzać całym procesem organizacji, ma doskonałe rozeznanie rynku, który oferuje usługi ślubne, posiada bazę sprawdzonych podwykonawców oraz dostawców usług ślubnych . Jest również osobą, która w dniu ślubu czuwa nad przebiegiem całej uroczystości.

5 RZECZY, KTÓRE POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O PRACY KONSULTANTA ŚLUBNEGO:

1. Konsultant ślubny zajmuje się planowaniem i organizacją Dnia Waszego Ślubu i Wesela.

Macie wizję Waszego wymarzonego wesela, ale nie do końca wiecie od czego zacząć ? Wyobraźcie sobie że, wykwalifikowany konsultant ślubny pomoże Wam w znalezieniu wymarzonej sali, poleci sprawdzonych fotografów, kamerzystów, florystyki, zespoły. Pomoże w doborze menu i wynegocjuje wiele rabatów. Konsultant ślubny staje się punktem kontaktowym pomiędzy Wami, i podwykonawcami. Dzięki temu nie będziecie zalewani falą e-maili. Wszystkimi negocjacjami oraz podpisywaniem umów w Waszym imieniu zajmie się wedding planner. Oczywiście mowa tu o dostawcach i podwykonawcach wybranych, bądź zaakceptowanych przez Was.

Współpraca z konsultantem ślubnym zaoszczędzi Wam wiele stresów nie tylko w dniu ślubu i wesela, ale już na etapie przygotowań.

2. Konsultant ślubny jest inwestycją w Wasze wesele, a nie niepotrzebnym kosztem.

Nadal spotykam się z opinią, że zatrudnienie konsultantki ślubnej to zbędny wydatek. Nic bardziej mylnego!
Wynajęcie konsultanta ślubnego może być dla Was ogromną oszczędnością. Na etapie organizacji konsultant negocjuje dla Was najlepsze warunki oraz ceny za większość usług oferowanych przez podwykonawców. Konsultanci pracują ze sprawdzonymi dostawcami oraz podwykonawcami, którzy swoje usługi świadczą na najwyższym poziomie. Dodatkowo zatrudnienie konsultanta ślubnego ochroni Was przed zbędnymi wydatkami. Często także przed kruczkami prawnymi zawartymi w umowach nieuczciwych podwykonawców.

3. Zatrudniając konsultanta ślubnego oszczędzasz masę czasu.

Przeciętnie Parze Młodej organizacja wesela zajmuje ponad 200 godzin. Nie macie tyle czasu?  Jesteście zbyt zmęczeni po pracy, aby godzinami przeszukiwać strony i siedzieć na forach internetowych albo macie dziecko, które potrzebuje ciągłej uwagi ? Zatrudniając konsultanta ślubnego będziecie mogli czerpać tylko przyjemności z organizacji ślubu i wesela, a mniej przyjemne rzeczy zostaną na barkach profesjonalistów.

Jeśli szukasz doświadczonej konsultantki ślubnej w okolicach Śląska zajrzyj tutaj.

4. Koordynacja dnia ślubu i wesela nigdy nie jest jednym dniem pracy konsultanta.

Praca podczas koordynacji ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego nie zaczyna się, ani nie kończy w tym dniu. Istnieje wiele rzeczy, które konsultant ślubny musi zrobić wcześniej, aby odpowiednio przygotować się do Waszego Wielkiego Dnia.

Pracę nad koordynacją konsultant ślubny zaczyna już na około miesiąc przed ślubem, spotykaniem z Parą Młodą. Podczas spotkania następuje przekazanie wszelkich informacji dotyczących Waszych wyobrażeń nadchodzącego wydarzenia oraz m.in. o zatrudnionych przez Was na Ten Dzień podwykonawców .

Do prac konsultanta należy również – tworzenie scenariusza dnia ślubu i wesela, stały kontakt z podwykonawcami, dopilnowanie ostatnich prac związanych z Waszym weselem, koordynacja dnia samej uroczystości, rozliczenia z podwykonawcami w trakcie oraz po weselu, a także czuwanie nad bezpieczeństwem Waszym oraz Waszych Gości do późnych godzin nocnych.

5. Konsultant ślubny nie czyta w Waszych myślach (chociaż chciałby)

Każdą wizję i inspirację dotyczącą Waszej wymarzonej ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego powinniście przedstawić konsultantowi ślubnemu, z którym zdecydujecie się pracować. Dlatego zamiast tracić cenny czas na niepotrzebne domysły i martwić się o szczegóły związane z Waszą uroczystością – po prostu zapytajcie !

Osobiście działam w branży ślubnej już od 6 lat, również jako konsultantka ślubna. Doświadczenie pokazało mi, że Pary Młode są coraz bardziej świadome. Wedding Planner nie jest jeszcze tak popularnym zjawiskiem jak na zachodzie, ale coraz częściej Pary decydują się na jego pomoc. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Z weselem jest jak z remontem, pierwsze nigdy nie jest perfekcyjne! Z pomocą doświadczonego konsultanta, który zwróci uwagę na wszelkie szczegóły, dla którego to nie pierwsze a dwudzieste, czy pięćdziesiąte zorganizowane wesele – istnieje prawdopodobieństwo, że będzie idealnie!

Share: