M

uszę to przyznać. Przepadliśmy totalnie w Netflixie i to nie w ostatnim czasie, a dużo wcześniej. Mam wrażenie, że dotarliśmy już z Łukaszem do najgłębszych zakamarków Netflixa. W ostatnim czasie często rzucają mi się w oczy pytania z serii „Netflix – co polecacie?”, dlatego przychodzę do Was z moją listą TOP 7 seriali dostępnych na Netflixie, które szczególnie zapadły mi w pamięci. I nie mówię tu o mega popularnych pozycjach, którymi wszyscy się ekscytują (no może oprócz jednej). Zdecydowałam się na stworzenie listy seriali bardzo różnorodnych, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Co więc warto obejrzeć na Netflixie ?

1. # EL DRAGON: POWRÓT WOJOWNIKA | El Dragón

To pozycja o finansiście, który po latach wraca w rodzinne strony, aby przejąć po swoim dziadku kontrolę nad kartelem narkotykowym. Zaskakujący, trzymający w napięciu, a dodatkowo aparycja głównego bohatera sprawia, że ogląda się jeszcze przyjemniej. Serial jest produkcją hiszpańską, za którymi nie do końca przepadam, ale cieszę się, że zdecydowałam się go obejrzeć i z niecierpliwością czekam na kolejny sezon.

DOSTĘPNY: 1 SEZON ( 38 odcinków )
Długość trwania odcinka: 44 min.

PREMIERA 2 SEZONU – 17 kwietnia

źródło: www.imdb.com
2. #DOM Z PAPIERU | La Casa de Papel

Ten wybór chyba Was nie zaskoczył, chociaż przyznam, że pierwszy sezon nie urywa dupy i na początku nie do końca rozumiałam ten szał, jaki wywołuje „Dom z Papieru”. Dałam mu jednak szansę i nie żałuję – wciągnął mnie totalnie i ciężko było się oderwać.

Pamiętajcie, że PREMIERA 4 SEZONU już w najbliższy piątek (3 kwietnia).

DOSTĘPNE: 3 sezony ( 30 odcinków)
Długość trwania odcinka: 40-50 min.

źródło: www.filmweb.pl
3. #SYNOWIE ANARCHII | Sons of Anarchy

Historia gangu motocyklowego z Kalifornii. Produkcja zakończyła się już dość dawno bo w 2014 roku, ale dostajecie pełną historię z konkretnym finałem. Twórcom w każdym sezonie udało się utrzymać widza w napięciu przy czym pierwszy sezon potraktować trzeba jako wprowadzenie. Jako, że należę do grupy osób mających świetną pamięć, ale krótką, oglądanie serialu w całości pozwala mi nie gubić wątków i szczegóły, które głównie w pozycjach kryminalnych są kluczowe.

DOSTĘPNE: 7 sezonów ( 92 odcinki)
Długość trwania odcinka: 43-80 min.

źródło: www.nflix.pl
4. #MARCELLA

Mocna pozycja z kategorii seriali kryminalnych. Opowiada o kobiecie, która po rozpadzie małżeństwa wraca do policji. Akcja toczy się w Wielkiej Brytanii. Mnogość postaci drugoplanowych i wątków sprawia, że nic nie jest oczywiste. Ten serial szczególnie zapadł w mojej pamięci. Może dlatego, że seriale kryminalne od kiedy pamiętam należały do moich ulubionych.

DOSTĘPNE: 2 SEZONY ( 16 odcinków )
Długość trwania odcinka: 45 min.

źródło: www.pinterest.com
5. #CZARNA LISTA |The Blacklist

„Czarna lista” to serial, w którym najgroźniejszy przestępca na świecie oddaje się w ręce FBI. Oferując nietypowy układ- immunitet za pomoc w łapaniu równie groźnych i nieuchwytnych przestępców jak on. Stawia jednak jeden warunek… jaki? Twórcy zachowali balans pomiędzy poszczególnymi sprawami, a głównymi wątkami. Pełny nieoczekiwanych zwrotów akcji. Co prawda w pewnym momencie coś poszło nie tak i zmieniono lektora, ale zawsze można obejrzeć wersję z napisami.
Zobaczcie koniecznie, jeśli jesteście fanami seriali kryminalnych.

DOSTĘPNE: 7 SEZONÓW ( 145 odcinków ) co tydzień dostępne są kolejne
Długość trwania odcinka: 40-45 min.

źródło: www.nflix.pl
6. #WIKINGOWIE | Vikings

To jeden z lepszych seriali jakie widziałam. Serial historyczny, w którym świetnie odwzorowane zostały realia mieszkańców północnej Europy. Niesie, więc za sobą również wartość edukacyjną. Pierwsze sezony Wikingów to wg mnie totalny sztos, a serial często porównywany jest do „Gry o Tron”. Czy słusznie? Musicie ocenić sami.

DOSTĘPNE: 6 SEZONÓW ( 79 odcinków)
Długość trwania odcinka: 40-50 min.

PREMIERA DRUGIEJ CZĘŚCI 6 SEZONU będzie miała miejsce w drugiej połowie 2020 roku.

źródło: www.nflix.pl

Powyższe propozycje to łącznie, aż 290h przed ekranem, czyli nieprzerwana rozrywka 24h/ dobę przez kolejne 12 dni. Przetrwamy tą kwarantannę!
Koniecznie dajcie znać jakie są Wasze ulubione seriale! Jestem mega ciekawa i chętnie zobaczę jakąś nową pozycję. Mam nadzieję, że Was też zachęciłam do obejrzenia którejś z powyższych.

Share: