SALON ROJAN COSMETICA
Jednym z moich postanowień noworocznych jest zadbać równie mocno o swoje zdrowie, ale też o swoją skórę. Najbardziej zależy mi na pielęgnacji twarzy, a już szczególnie na okolicach oczu. Jestem po trzydziestce, także to już nie przelewki i oprócz codziennej domowej pielęgnacji postawiłam na pomoc profesjonalistów. W salonie Rojan Cosmetica Milena dobrała idealny zabieg dla mojej cery – mezoterapię mikroigłową połączoną z wykorzystaniem preparatu global eyecon. Na czym polega i jakie są jego efekty? Za chwilę się dowiesz… 

Czym jest mezoterapia mikroigłowa? 

To zabieg polegający na mikronakłuwaniu skóry, co powoduje powstawanie mikrourazów. Pozwala to na wprowadzeniu substancji czynnych wgłąb skóry oraz stymuluje ją do mechanizmów samonaprawczych. A po ludzku? Wykonywane nakłucia pomagają we wprowadzeniu witamin oraz preparatów rewitalizujących wgłąb skóry. Wpływają na redukcję zmarszczek i polepszają elastyczność skóry oraz powodują jej lepszą regenerację. 

Jak wygląda zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Jeśli jesteś ciekawa jak wygląda przebieg zabiegu zapraszam Cię poniżej.

Jakie efekty daje mezoterapia mikroigłowa?

Byłam w szoku kiedy zobaczyłam swoją twarz po zabiegu ( efekt możesz zobaczyć na końcu postu). Okazało się, że to idealny zabieg dla mnie, bo ja nie cierpię czekać! Jeśli masz podobnie, dobrze to przemyśl, bo efekty widoczne są odrazu po zabiegu. W przypadku mezoterapii mikroigłowej połączonej z wykorzystaniem kuracji global eyecon efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Wygładzona i napięta skóra, brak cieni pod oczami, zniwelowane zmarszczki w okolicach oczu i czoła – jednym słowem „złoto”.
Jakich jeszcze efektów możesz spodziewać się po zabiegu?

  • redukcji przebarwień
  • redukcja płytkich zmarszczek
  • redukcja blizn i rozstępów
  • redukcja rozszerzonych porów
  • poprawa owalu twarzy
  • poprawa napięcia skóry
Preparat Global Eyecon
Czy zabieg mezoterapii mikroigłowej jest bolesny? 

Skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie, ale wiadomo, wszystko zależy od Waszego progu bólu oraz od głębokości nakłuć. Zawsze miałam wysoki próg bólu, ale od chwili porodu sytuacja się zmieniła. Bolesna jest dla mnie nawet regulacja brwi, a jednak dałam radę także keep calm! Możecie odczuwać mrowienie, swędzenie, delikatne szczypanie…to zależy. Nie jest to jednak ból nie do wytrzymania, a efekt po zabiegu wynagradza te odczucia.
Bezpośrednio po zabiegu może występować zaczerwienienie i obrzęk, które mogą utrzymywać się kilka godzin, natomiast w moim przypadku było to bardzo delikatne zaczerwienienie oraz łuszczenie się skóry kilka dni po zabiegu. 

Jakie są wskazania i przeciwskazania do zabiegu? 

Może zastanawiasz się czy to zabieg dla Ciebie? Pamiętaj, że w salonie powinna zostać przeprowadzona profesjonalna konsultacja, aby upewnić się nie ma przeciwskazań do wykonania zabiegu. 

Jakie są zalecenia po zabiegu? 

Pierwsze godziny po zabiegu są kluczowe. Ja wybrałam się na zabieg w wolnym dniu, kiedy mogłam pozwolić sobie na całkowity brak makijażu i aktywności fizycznej. Wiadomo, że takie zabiegi najlepiej wykonywać w okresie jesienno -zimowym, kiedy możemy ochronić skórę twarzy przed intensywnymi promieniami  słonecznymi.
O czym jeszcze musimy pamiętać bezpośrednio po zabiegu? 

  • nie korzystać z basenu i sauny
  • nie naświetlać i nie rozgrzewać skóry zabiegami laserowymi
  • unikać kontaktu ze zwierzętami oraz dotyku okolic poddanych zabiegom

Nie zaleca się również wykonywania maseczek, aby nie zmniejszyć efektywności zabiegu.

Salon Rojan Cosmetica – Altus Katowice
Na rynku jest teraz zatrzęsienie salonów kosmetycznych, dlatego łatwo trafić w niepowołane ręce, a wykonanie zabiegów bez rozległej wiedzy w temacie, powoduje niepożądane skutki. Dlatego pamiętajcie! Wybierz specjalistę, który przeprowadzi profesjonalną konsultację i któremu ufasz. Ja postawiłam na Milenę z Salonu Rojan Cosmetica w centrum Katowic i nie zawiodłam się. Polecam ten salon z całego serca.
Share: